Foto: pixbay.com

Elektrikárovi odmietol zaplatiť, vypustil na neho leva

Neobvyklý prípad rieši pakistanská polícia v Láhaure, hlavnom meste pakistanskej provincie Pandžáb. Správca jednej z náboženských budov odmietol zaplatiť elektrikári za prácu a miesto sľúbených peňazí na neho vypustil leva, ktorého si chová ako domáceho maznáčika.

Prípad sa odohral už 9. septembra, elektrikár však všetko oznámil na polícii až minulý týždeň, keď správca Imambara (sály, kde sa schádzajú šíitskí moslimovia) odmietol elektrikár zaplatiť liečenie. Informoval o tom server Gulf News s odkazom na pakistanské médiá. Správca Ali Raza si najal Mohammada Rafiq na prácu na budove.

Tisíce papagájov zomrú? Madrid chce zatočiť so zelenými imigrantmi

Keď však elektrikár požadoval preplatenie svojich služieb, Raza mu len oznámil, aby prišiel neskôr. „Správca zdržiaval platbu. Keď Rafiq naliehal, správca sa naštval a vypustil na neho leva,“ je napísané v policajnom vyhlásení.

Šelma sa na elektrikára vrhla, Raza útok spolu s ďalšími tromi mužmi sledoval. Ani jeden z nich sa nepokúsil napadnutému akokoľvek pomôcť. Rafiq zachránili až okoloidúci, ktorí počuli jeho krik.

Muž utrpel tržné zranenia na rukách a tvári. Polícia prípad rieši ako pokus o vraždu, za čo správcovi môže hroziť až trest smrti.

V Indii bolo objavené zaživa pochované novonarodené dievčatko

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

Ivan Mihale

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

Ivan Mihale