Druhá najväčšia cirkev na Slovensku chce, aby bola nedeľa dňom pracovného pokoja

Nakupovanie/Igor Hraško

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku (ECAV) apeluje na zavedenie nedele ako dňa pracovného pokoja.

Zdroj: webnoviny.sk

Argumentuje, že počas koronakrízy boli obchody zatvorené medzi prvými a dokázali sme bez určitých komodít prežiť nielen deň, ale aj týždne. Agentúru SITA o tom informovala tlačová tajomníčka ECAV Jana Nunvářová.

„Uplynulé týždne nám ukázali, že zastavenie v pracovnom zhone a strese je nutné. Že frenetický spôsob života nás tak zaplavuje a pohlcuje, že nakoniec to podstatné ani nestihneme,” uviedla Nunvářová.

Evanjelická cirkev augsburského vyznania na Slovensku je druhá najväčšia cirkev na území Slovenska.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Premiér: Predloženie požiadaviek zo strany SMK bolo opľutím ruky

Igor Hraško/TASR

Eurokomisia chce pridať do rozpočtu agropolitiky EÚ po roku 2020 ďalších 24 miliárd eur

Igor Hraško

Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program

Igor Hraško/TASR

1 komentár

Josef 21. mája 2020 at 14:12

No isteže. Bez určitých komodít sa zaobídeme. Ale tiež ukázali že ekonomicky boli tie týždne katastrofálne. Kto bude platiť nájom , dane, odvody, pôžičky, poistenia a hypotéky ???A čo bežný život?Jedlo, šaty, školu a rôzne bežné veci? Je pravda že život je veľmi rušný. A je pravda, že take straty ako tieto týždne nebudú . Ale práve pre zhon majú ľudia čas len cez víkend. A tak značný zisk z nedeľu určite pocítia ako stratu , dosť značnú stratu .
A tak sú ochotný ľudia kvôli Nedelí znížiť svoje príjmy aby ich to neohrozilo? Rodinne rozpočty sú i tak dosť vysávané s napäté!
Tu ide o víeru a životné hodnoty. Majú ľudia dostatočnú vieru pre prijatie takéhoto rozhodnutia? Je poslušnosť Bohu ich prioritou ? Úlohou cirkví je priviesť ľudí k JK , k spaseniu, k duchovnosti. Dať im víziu a nielen materiálne hodnoty . Ale cirkvi v tomto sklamali. Riešia malichernosti. Všetko v našich životoch i spoločnosti svedčí o opaku. Už nie veľa času a Druhý Advent Ježiša Krista sa blíži! A preto neriešené iba Nedeľu ale i náš vzťah s Bohom!

Odpovedať

Pridaj komentár