Daňové priznanie/Igor Hraško

Dokedy bude možné podať daňové priznanie 2019? Minister Heger spomenul presný termín

Termín podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok bude stanovený na koniec októbra. Avizuje to minister financií Eduard Heger a informuje portál webnoviny.sk

Ako totiž uviedol po stredajšom rokovaní vlády, jeho rezort v septembri predloží do parlamentu novelu zákona „lex korona“, ktorou termín ukončenia mimoriadnej situácie pre účely podania daňových priznaní zafixujú na 30. septembra 2020. Daňové subjekty tak budú mať od tohto termínu na podanie daňových priznaní ešte mesiac.

„V tomto momente ešte stále analyzujeme, či k 31. októbru bude potrebné vykonať platbu, čiže zaplatiť, priznať daň. Toto rozhodnuté ešte nemáme,“ povedal v stredu po rokovaní vlády minister financií Eduard Heger.

Pôvodná pandemická legislatíva pritom odsunula povinnosť podania daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok naviazaním na ukončenie mimoriadnej situácie.

Hovorila o tom, že priznania sa musia podať a daň zaplatiť mesiac nasledujúci po ukončení mimoriadnej situácie. Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu a pokračujúcu mimoriadnu situáciu sa však podľa Hegera ministerstvo rozhodlo túto formuláciu zmeniť.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale