Darovanie krvi/Igor Hraško

Darovať krv bude možné aj v prezidentskom paláci, záujemcovia sa musia registrovať

Pri príležitosti Svetového dňa darcov krvi bude možné vo štvrtok 11. júna darovať krv priamo v Prezidentskom paláci. Akcia Prezidentská kvapka krvi bude prebiehať v čase od 8:00 do 13:00. Agentúru SITA o tom informoval Lukáš Laczko z Odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

Zdroj: webnoviny.sk

„V súvislosti s pandémiou v uplynulom období výrazne klesol počet darcov krvi. Aj keď sa situácia postupne stabilizovala, darcov krvi nie je nikdy dosť, pretože v nemocničných zariadeniach sú stále pacienti, ktorí krv akútne potrebujú,“ vysvetlil Lacko.

Záujemcovia o darovanie krvi sa musia vopred registrovať. Registráciu zabezpečuje Národná transfúzna služba SR – pracovisko Ružinov. V súvislosti s pandémiou je možnosť darovania krvi obmedzená na celkový počet 60 darcov. Informácie a usmernenia pre darcov krvi sú dostupné aj na stránke Národnej transfúznej služby SR www.ntssr.sk.

Svetový deň darcov krvi sa oslavuje od roku 2005 vždy 14. júna. Tento rok bude pod heslom „Daruj krv a urob svet zdravším miestom“. Cieľom kampane je vyzvať čo najviac ľudí po celom svete, aby sa stali pravidelnými darcami krvi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ministerstvo dopravy podporí cyklodopravu, z projektu získa viac ako 100-tisíc eur

Igor Hraško/SITA

Nemecko posiela majiteľom lesov aj pre COVID-19 stovky miliónov eur, Slováci sa podobnej pomoci nedočkajú

Igor Hraško/SITA

Testovanie na školách má byť podľa Únie miest Slovenska povinné, inak nebude mať zmysel

Igor Hraško/SITA