Zdroj: Facebook Igor Matovič

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Igor Matovič, vtedajší premiér SR : „Vzdávam sa celého môjho premiérskeho platu a budem ho odovzdávať do tohto fondu, dokedy boj s koronou nevyhráme.“ Poslal iba jednu a neskôr sa vyjadril, že mu to už odpadlo od chuti a na charitu prispieva inak. Do Fondu vzájomnej pomoci dlhodobo neposiela nikto nič. A tak opäť raz ostali veľké sľuby a prázdne gestá.

Fond vzájomnej pomoci vznikol vlani v apríli. Zriadil ho vtedajší premiér Igor Matovič (OĽaNO) a poslanci hnutia sa zaviazali, že do neho budú prispievať 500 eurami mesačne, priniesol informáciu portál Pravda.

Populizmus Matovičovho hnutia 

Vyjadrenia pre médiá a na tlačových besedách, ako to je u Matovičovho hnutia zvykom, boli teatrálne. Pomyselný búrlivý potlesk priniesli vyjadrenia, na ktoré poukázal portál Pravda.

Michal Šipoš, predseda poslaneckého klubu: „Chceme ísť príkladom, chceme byť solidárni. Budeme veľmi radi, keď sa pridá čo najviac ľudí, aby sme mohli pomôcť čo najviac ľuďom.“

Igor Matovič, vtedajší premiér SR : „Vzdávam sa celého môjho premiérskeho platu a budem ho odovzdávať do tohto fondu, dokedy boj s koronou nevyhráme.“

Pridávali sa ďalší a ďalší. A realita? Od začiatku roka 2021 neprišiel ani cent. Takmer všetci prestali prispievať už vlani na jeseň.

Solidarita s ľuďmi? Z OĽANO už nedáva nikto nič

Igor Matovič poslal iba jednu výplatu vo výške 1 491,20 eura, čo bola alikvótna časť za marec. Jeho manželka Pavlína poslala 3000 eur vo svojom mene. Odvtedy nič. Posledným, kto poslal aspoň 250 eur, bol v decembri Peter Kremský (OĽaNO), informuje portál Pravda.

Príspevky od poslancov sa postupne zmenšovali a od jesene neprispieval do fondu prakticky nikto. Vymizli aj príspevky od bežných darcov, na účet sporadicky príde zopár eur.

Fond držia pri živote peniaze milionára

Na transparentnom účte Fondu vzájomnej pomoci je 479-tisíc eur. Keby nebolo polmiliónového príspevku od podnikateľa Milana Fiľa, už by bol na mizine, tvrdí portál Pravda.

Milan Fiľa je jeden z najbohatších Slovákov, ktorý peniaze poslal krátko po vzniku fondu. Urobil tak napriek tomu, že Matovič ako opozičný politik v roku 2017 tvrdil, že Fiľa sa podieľal na najväčšom korupčnom podvode na Slovensku. O korupciu malo ísť podľa Matoviča pri prevode akcií SCP Ružomberok a Matovič mal na to overené dôkazy, informuje portál Pravda.

Peniaze z fondu v súčasnosti rozdeľuje nezisková organizácia Ľudia ľuďom. Doposiaľ prerozdelili viac ako 213-tisíc eur.

Fond neprirástol k srdcu ani z ďalším členom koalície. Proti nemu boli aj poslanci opozície. Ako informuje portál Pravda, SMER sa odmietal podieľať na Matovičovej perfídnej hre.

Prepadák českej diplomacie a zosmiešnenie Korčoka. EÚ nebude vyhosťovať ruských diplomatov

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale