Zdroj: recepty.blesk.cz

Ďalší toxický špenát na trhu! Tentokrát v inom obchode

V pondelok 29.3 obchodný reťazec LIDL upozornil  na sociálnej sieti  na nebezepečný výrobok, ktorý sa nachádza v ich predajniach. Je to špenátový pretlak hlbokomrazený, 450g, značky Freshona s dátumom minimálnej trvanlivosti 30.04.2023. Dodávateľom je EQUUS a.s. 

Nejedzte ho!

„Pozor, dôležitá informácia pre zákazníkov! Milí zákazníci, ak ste si zakúpili spomínaný produkt, vyzývame vás, aby ste ho nekonzumovali. Môžete ho priniesť do ktorejkoľvek našej predajne a budú vám vrátené peniaze. Uvedené sa týka výlučne výrobku s dátumom minimálnej trvanlivosti 30.04.2023. Ostatných dátumov spotreby daného výrobku sa toto opatrenie netýka. Ďakujeme za pochopenie,“ varuje LIDL.

Toxické špenáty na trhu

Nie je to tak dávno čo sme Vás informovalo o inom jedovatom špenáte. Išlo o výrobok, ktorý sa predával v reťazci COOP Jednota i v Kauflande. Príznaky otravy po požití prejavovalo niekoľko osôb.

Možné príznaky otravy:

  • malátnosť
  • závraty
  • sucho v ústach
  • rozmazané videnie
  • mydriáza

Čo robiť, ak sa vaše dieťa otrávi, alebo zje niečo nevhodné? Jednou z častých chýb rodičov, je podcenenie situácie a zbytočné vyčkávanie, ako sa situácia vyvinie. V prípade potreby vždy volajte linku 112.

POZOR! Podozrenie na jedovatý špenát z obchodných reťazcov. Ľahko si vypestujte aj doma

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale