Trieda/pixabay

CHRÍPKA V PLNOM PRÚDE: V Prešovskom kraji zatvorili 79 škôl

Hlásených bolo 11.305 chorých na ARO, čo predstavuje 33,2 percenta nárast chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom.

Zdroj: teraz.sk

Z dôvodu zvýšenej chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO) bolo v Prešovskom kraji v tomto týždni zatvorených 79 škôl. Chrípkové prázdniny mali v 35 materských, 42 základných a dvoch stredných školách. Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prešove zaznamenali oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu v kraji nárast chorobnosti v skupine akútnych respiračných ochorení (ARO) aj chrípke podobných ochorení (CHPO).

„Hlásených bolo 11.305 chorých na ARO, čo predstavuje 33,2 percenta nárast chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom. Z celkového počtu ARO bolo hlásených 1469 chorých na CHPO, čo predstavuje 109,7-percentný nárast chorobnosti v porovnaní s predchádzajúcim kalendárnym týždňom,“ uviedla pre TASR Alžbeta Vypušťáková z oddelenia epidemiológie RÚVZ v Prešove.

Najviac chorých na ARO bolo detí do päť rokov a v prípade CHPO to boli šesť až 14-ročné deti. Z celkového počtu 295 hlásených komplikácií bolo 211 sinusitíd.

„V súvislosti so zvýšeným výskytom prípadov chrípky a akútnych respiračných ochorení bol radou riaditeľov Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) J. A. Reimana v Prešove v piatok (24. 1.) vydaný zákaz návštev na oddelení pediatrie,“ dodala Vypušťáková.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Čo platí od pondelka- podrobný rozpis

verbina

STRACH matky z Prešova: Len čakám, kedy sa vyrúti auto a zabije mi dcéru

Ivan Mihale