Teplomer/Igor Hraško

Chrípka úraduje aj na školách, v Púchove a Košiciach sa prvý polrok končí predčasne

V najväčšej púchovskej základnej škole (ZŠ) sa prvá polovica školského roka skončila predčasne. Riaditeľka ZŠ Mládežnícka Andrea Kurtinová už v predstihu oznámila rodičom, že pre vysokú chorobnosť zostane posledné dva dni kalendárneho týždňa škola zatvorená. Chrípka úraduje aj v štyroch materských školách, kde rovnako na dva dni vyhlásili chrípkové prázdniny.

Zdroj: webnoviny.sk

Polročné vysvedčenie až vo februári

Už v utorok 28. januára chýbalo pre chorobu na vyučovaní viac ako 34 percent žiakov ZŠ Mládežnícka. Preto sa vedenie školy po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva rozhodlo prerušiť vyučovací proces 30. a 31. januára.

Ako škola uvádza na svojej internetovej stránke, počas chrípkových prázdnin nebude fungovať školský klub a ani školská jedáleň a deti si polročné vysvedčenia prevezmú až v utorok 4. februára po polročných prázdninách.

V priebehu včerajška prijala púchovská radnica oznámenia o prerušení prevádzky aj v štyroch materských školách (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta.

„V dňoch 30. a 31. januára bude pre viac ako 30-percentnú chorobnosť zatvorená MŠ Nosice a chrípkové prázdniny ohlásila aj MŠ Chmelinec, kde bude prevádzka opätovne obnovená v utorok 4. februára. Pre vysokú až 50-percentnú chorobnosť predškolákov sa rozhodla prevádzku prerušiť aj MŠ 1. mája,“ informovala o aktuálnej situácii v predškolských zariadeniach hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová s tým, že v posledný deň kalendárneho týždňa bude pre chrípku zatvorená aj MŠ Mládežnícka a prevádzku tu obnovia 4. februára.

Chorobnosť žiakov prevýšila 30 percent

Vysoký počet chorých detí v Košiciach je príčinou prerušenia vyučovania v 18 školách. Na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva a po dohode s riaditeľmi základných a materských škôl mesto Košice pristúpilo k dočasnému prerušeniu ich prevádzky z dôvodu zvýšeného výskytu chrípky.

Vo štvrtok a piatok nepôjdu z tohto dôvodu do škôl žiaci ZŠ Starozagorská 8 a ZŠ Družicová 4. Od štvrtka 30. januára až do 3. februára prerušili prevádzku v MŠ Ipeľská 10, MŠ Nešporova 28, MŠ Hrebendova 5, MŠ Azovská 1 a MŠ Ovručská 14, uviedol hovorca mesta Košice Vladimír Fabian. „Vzhľadom na vývoj situácie sa dá očakávať, že počet dočasne zatvorených škôl v našom meste bude v najbližších dňoch narastať,“ dodal.

Od utorka 28. januára sú pre chrípku zatvorené základné školy na Janigovej a Hroncovej ulici. Od stredy sa k nim pridali aj ZŠ Ľ. Fullu na Maurerovej 21 a ZŠ Drábova. V týchto školách budú chrípkové prázdniny trvať do 31. januára.

Chrípkové prázdniny majú od stredy 29. januára aj žiaci v materských školách Trebišovská 11, Kežmarská 46, Elokované pracovisko Lorinčík 15, Boženy Němcovej 4, Budapeštianska 1 a Turgenevova 38. Už v utorok nešli do škôlky ani žiaci z MŠ Jaltská 33, v ktorej je takisto z dôvodu zvýšeného výskytu respiračných ochorení prerušená prevádzka.

Chrípkové prázdniny sa vyhlasujú vtedy, ak chorobnosť žiakov prevýši 30 percent. V takom prípade zvyčajne hygienici z RÚVZ odporúčajú zatvoriť základnú, respektíve materskú školu na nevyhnutný čas.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čaputová s Bidenom prvýkrát osobne: Za toto americký prezident chváli Slovákov!

Ivan Mihale

Dôchodcovia pevnú sumu od januára už nedostanú. Mení sa systém valorizácie

Ivan Mihale

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale