Foto: pixbay.com

Český turisti zažívajú ozajstnú nočnú moru, na Kréte vypukla črevná viróza neznámeho druhu

Dovolenka na Kréte sa stala zlým snom pre českých turistov. Pár dní pred odletom sa nakazili črevnou virózou. Momentálne zvažujú hromadnú žalobu proti cestovnej kancelárii cez, ktorú si dovolenku zakúpili. Hovorca cestovky hovorí, že s virózou na ostrove bojuje viac hotelov.

„Vypukla tu epidémia ako v Afrike. Hygiena ako v slume a nikdy nekončiaci smrad,“ opisuje zhrozný turista pre iDnes.sk ubytovaný v hoteli Blue Sky Beach. Podľa jeho vyjadrení s virózou bojuje viac ako 60 ľudí z jedného hotela. Podľa výpovedi trpia hnačkami, zvracaním a teplotami.

Portál uviedol, že situácia na hoteli sa začala meniť až po niekoľko násobným sťažnostiam. Vyzeralo to ako keby vrecia toaletného papieru nikto neupratal niekoľko dní.

VAROVANIE: Podvodná stránka na kúpu dovolenky! Okradnú vás o veľké peniaze

Na Kréte zúri viróza, ministerstvo reaguje

Ministerstvo  zahraničia nákazu potvrdilo. „Na Kréte sa nakazila väčšia skupina českých turistov, odhadom medzi 15 a 25. Pravdepodobne je príčinou vírusová infekcia. Niektorí z nich boli hospitalizovaní, u nikoho však nenastali nijaké závažnejšie zdravotné problémy,“ vyjadrila sa hovorkyňa ministerstva Zuzana Štíchová pre iDnes.cz. Tak isto oznámila, že zastupiteľský úrad ministerstva sa snaží situáciu riešiť, komunikuje s delegátkou cestovnej kancelárie, ktorá je na mieste. „Z nakazených Čechov sa na zastupiteľský úrad nikto so žiadosťou o pomoc neobrátil,“ dodala.

Foto: pixbay.com

Česi zvažujú žalobu
Dotyční Česi chcú podať hromadnú žalobu. Tú dáva dokopy ďalšia návštevníčka hotela. „Informácie môžem potvrdiť. Mám kontakty asi na dvadsaťšesť ľudí. Zo skupiny mi vždy dal kontakt jeden. Snažíme sa o riešenie spoločnej reklamácie voči cestovnej kancelárii s pomocou právneho zástupcu. Či pôjde o žalobu, záleží na postoji cestovnej kancelárie,“ vysvetlila v utorok pre iDnes.cz.

FOTO: Američanka vylovila neďaleko New Yorku rybu s dvoma ústami!

Spoločnosť svojim klientom ponúka kompenzáciu
Cestovná kancelária Pantour, cez ktorú Česi na Krétu vycestovali, odmieta obvinenie, že nákaze nevenovala pozornosť a že ju má na svedomí hotel. „Doktor z kliniky Medi-Help, ktorá má na starosti oblasť s desiatkami tisíc turistov, po vyšetrení klientov i priestoru hotela potvrdil, že išlo o vírus, ktorý sa v danej oblasti v tomto období prenášal a má rýchly jednodňový priebeh,“ povedal hovorca dotknutej CK Václav Koukolíček. Ako dodal, lekár podľa neho potvrdil, že nešlo o otravu jedlom či pitím, ani o otravu z nevyhovujúcich hygienických podmienok. Hotel údajne vykonal preventívnu dezinfekciu všetkých priestorov a ďalšiu kontrolu potravín.

Cestovná kancelária následne poslala klientom informačný e-mail, v ktorom píše, že na ostrove vyčíňa viróza a že s ňou bojujú aj ďalšie hotely. Zákazníkom potom ponúkla kompenzáciu. „Pantour zaistil všetkým klientom na izbu dve fľaše vody a extra vystúpenie, aby si to tam užili aj tí, ktorým táto udalosť skomplikovala pobyt,“ doložil Koukolíček. V e-maili potom firma uvádza, že svojim klientom dala aj vouchery vo výške 2-tisíc korún (cca 77 eur) na ďalšiu dovolenku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Jadranka: Ľudová zmeska

Dušan Kasenčák

Prekrásna ” FLOWER STREAM” záhrada v Holandsku má viac ako 7 miliónov farebných kvetov

Dušan Kasenčák

Alchemilka obyčajná

Dušan Kasenčák