Ťažba ropy/pixabay

Ceny ropy v piatok zmenili smer a vzrástli

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v marci sa v piatok o 7.47 h SEČ predával po 53 USD (48,05 eura).

Zdroj: teraz.sk

Ceny ropy v piatok zmenili smer a vzrástli po poklese o viac ako 2 % v predchádzajúcom dni. Stále sa však držia blízko trojmesačného minima, pretože investori sa snažia posúdiť, aké ekonomické škody by mohol spôsobiť nový vírus v Číne, a aký bude jeho vplyv na dopyt po rope.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v marci sa v piatok o 7.47 h SEČ predával po 53 USD (48,05 eura). To bolo o 86 centov menej ako v predchádzajúci deň, keď WTI uzavrela obchodovanie pri cene 52,14 USD, ktorá bola najnižšia od 10. októbra 2019.

Cena marcového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent sa zvýšila o 82 centov na 59,11 USD za barel.

(1 EUR = 1,1029 USD)

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vody dovážame aj keď sme vodná veľmoc, je to v poriadku?

Ivan Mihale

Bukovský: Zastrašovanie, šikanovanie a diskriminácia detí, ktoré nebudú očkované vakcínou proti vírusu SC2 je porušením všetkých princípov európskej civilizácie a jej štandardov

Ivan Mihale

Redaktor portálu Refresher chcel uraziť Harabina, poslal drzé otázky. Takúto odpoveď však nečakal a odcupkal s „dlhým nosom“

Ivan Mihale