Počasie/Igor Hraško

Čaká nás pomerne teplý celý týždeň.

Dnes sa teploty v Bratislave krútili okolo desiatky. Smerom na juhovýchod to bolo i 13°C. Postupom na sever a na východ teploty klesali ku 5°C. Chladnejšie bolo len v okolí Nízkych a Vysokých Tatier. Aké sú však predpovede na najbližšie dni? Ochladí sa? Bude konečne poriadne snežiť? Alebo nebodaj bude pršať? Či si užijeme zimného slniečka?

V utorok bude prevládať polooblačné počasie na celom území Slovenska a na severe by to mohlo byť aj bez oblakov.  Teploty budú ôsmych stupňov na východe až po 16°C na západe. V stredu sa vyjasní takmer na celom území, zopár oblakov bude na juhu stredného a východného slovenska a teploty sa na niektorých miestach pri jasnom slnečnom počasí budú blížiť až k 17°C. Vo štvrtok sa už bude oblačiť a slniečko bude prekukovať občas na severe Slovenska, teploty pôjdu nižšie a maximálky budú od 8 do 11°C. V piatok sa občasne ukáže slnko, ale teploty pôjdu opäť nižšie.

V sobotu by nás mal na celom území Slovenska zastihnúť dážď a maximálne teplota budú okolo 10°C. Nedeľa by už mala byť menej oblačná, ale teploty už hore nepôjdu a všade by mali byť pod desiatimi stupňami. deň pred Vianocami by malo opäť pršať na celom území Slovenska, a keďže teploty budú od 5 do 8°C, snežiť pravdepodobne nebude. Len v horských oblastiach by sa mohla na zem zniesť snehová perina.

Tento rok teda na väčšine nášho územia pravdepodobne nebudú biele Vianoce. Za snehom bude treba ísť do hôr.

Informácie sme čerpali z portálov: meteo.sk a shmu.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čaputová s Bidenom prvýkrát osobne: Za toto americký prezident chváli Slovákov!

Ivan Mihale

Dôchodcovia pevnú sumu od januára už nedostanú. Mení sa systém valorizácie

Ivan Mihale

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale