ilustračný obrázok/ Zdroj: sldread.org

Budú DRASTICKEJŠIE presviedčať nezaočkovaných?! Ministerstvo uvažuje o odmenách, v Indii napríklad dostanú živé kura

Nový indický (delta) variant koronavírusu vraj už „klope na dvere“ Slovenska. V zahraničí, najmä v Británii sa šíri veľmi rýchlo.Je nutné povedať, že takmer tretina Britov, ktorí zomreli na mutáciu delta, bola plne zaočkovaná. U nás je ešte veľa ľudí, ktorí sa nechcú zaočkovať vôbec, a tak ministerstvo uvažuje nad „benefitom“ po vzore iných krajín.

Téme sa v reportáži venovala TV Markíza. Včerajšie rokovanie vlády pritom nemalo byť len tak hocijaké a malo sa hovoriť o finančnej motivácii, ktorá presvedčí ľudí, aby sa dali zaočkovať. V Indonézii sa napríklad týmto štýlom po každom vpichu ľuďom pridelí jedno živé kurča, čo má ľuďom dožičiť motiváciu sa zaočkovať.

Z predbežných dát je zrejmé, že k potrebným 70 percentám zaočkovanosti máme ešte veľmi dlhú cestu, keďže plne zaočkovaných je len vyše 20 percent obyvateľstva. A nový nepribúdajú závratným tempom.

Rozmýšľajú nad motiváciou lebo kampaň nezabrala

„Bola tu diskusia o hmotnom odmenení. Takže je možné, že dôjde k nejakej forme finančného príspevku alebo lotérie pre zaočkovaných,“ priznal Lengvarský včera po vláde. „Vidíme, že s pandémiou sme ešte neskončili. Zaočkovanosť musí stúpnuť na výrazne vyššie čísla,“ dodal aj premiér Eduard Heger. Ten dodal, že vláda si nerobila prieskum ohľadom nejakého hmotného odmeňovania za očkovanie.

Odmena pre všetkých alebo len nových?

Viacerí protestujúci proti očkovaniu v ankete pre televíziu pritom uviedli, že ani finančná hotovosť pre nich nemusí byť dostatočne silná motivácia. Nič však ešte nie je dané napevno a jasný má byť len zámer – motivovať. Podľa premiéra je na stole viacero variantov. „Sú dve možnosti. Buď to bude plošné odmenenie pre všetkých tých, čo sa dali zaočkovať alebo to bude nejaká forma lotérie,“ zopakoval Lengvarský.

„Treba to dobre nastaviť. V tejto súvislosti sa rozprávame aj s pánom premiérom, a rovnako s ľuďmi z ministerstva spravodlivosti a hľadáme ústavnoprávny rozmer ako to urobiť,“ povedala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Zdroj: Topky/redakcia

“Heger klame ako jeho predchodca Matovič!” TAKTO ťahá vláda občanov za nos!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale