Bosnianska dôchodkyňa lieči ľudí oblizovaním očí

Táto žena zarába oblizovaním očí / YouTube

80- ročná bosnianska starenka Hava Čelebićová, známejšia ako „Nana Hava“ z dedinky Crnjevo ponúka skutočne bizarnú formu ľudového liečiteľstva.

Táto výnimočná žena ponúka liečbu, ktorá zrejme nemá vo svete konkurenciu. Jej „špecializácia“ spočíva v tom, že pacientom oblizuje očné buľvy. Áno, čítate správne. Dôchodkyňa ľuďom doslova olizuje oči. A vzhľadom k tomu, že jej potomkovia (Kto vie prečo?) nemajú záujem pokračovať v tejto bohumilej praktike, ktorú starenku kedysi naučila jedna staršia žena z jej dediny – hrozí, že toto remeslo vymrie spolu s ňou.

Bola by to škoda. „Baba“, ako ju miestny volajú, totiž doteraz vyliečila (alebo aspoň sama to tvrdí) viac ako 5.000 ľudí z celého sveta.

Čiperná dôchodkyňa samozrejme nedokáže vyliečiť akúkoľvek chorobu, ale väčšiny komplikácii spôsobených cudzími telesami zanesenými v oku – ako sú piliny, triesky, sklo alebo prach vraj dokáže spoľahlivo napraviť zopár „líznutiami“.

Procedúra je v princípe jednoduchá. Pacient, ktorý Nanu Havu navštívi si sadne do kresla a nadvihne viečka. Liečiteľka si medzitým vypláchne ústa alkoholom a zo zdravotného problému nešťastníka doslova „vylíže“. Za celú procedúru si účtuje zhruba 10 €, ale ku cti jej slúži, že robí aj prípady „pro bono“. Nezamestnaných a chudobných lieči bezplatne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Hromadné prepúšťanie v Banskej Štiavnici, o prácu zrejme príde viac ako 30 zamestnancov

Igor Hraško / SITA

Petržalka eviduje veľké množstvo zle zaparkovaných áut, mestská polícia začala rozdávať pokuty

Igor Hraško / SITA

V Bratislave upozorňujú na plytvanie potravinami

Igor Hraško/TASR

1 komentár

Žena porodila dieťa so štyrmi nohami a troma rukami! | Som z dediny 22. septembra 2019 at 19:24

[…] Bosnianska dôchodkyňa lieči ľudí oblizovaním očí […]

Odpovedať

Pridaj komentár