Táto žena zarába oblizovaním očí / YouTube

Bosnianska dôchodkyňa lieči ľudí oblizovaním očí

80- ročná bosnianska starenka Hava Čelebićová, známejšia ako „Nana Hava“ z dedinky Crnjevo ponúka skutočne bizarnú formu ľudového liečiteľstva.

Táto výnimočná žena ponúka liečbu, ktorá zrejme nemá vo svete konkurenciu. Jej „špecializácia“ spočíva v tom, že pacientom oblizuje očné buľvy. Áno, čítate správne. Dôchodkyňa ľuďom doslova olizuje oči. A vzhľadom k tomu, že jej potomkovia (Kto vie prečo?) nemajú záujem pokračovať v tejto bohumilej praktike, ktorú starenku kedysi naučila jedna staršia žena z jej dediny – hrozí, že toto remeslo vymrie spolu s ňou.

Bola by to škoda. „Baba“, ako ju miestny volajú, totiž doteraz vyliečila (alebo aspoň sama to tvrdí) viac ako 5.000 ľudí z celého sveta.

Čiperná dôchodkyňa samozrejme nedokáže vyliečiť akúkoľvek chorobu, ale väčšiny komplikácii spôsobených cudzími telesami zanesenými v oku – ako sú piliny, triesky, sklo alebo prach vraj dokáže spoľahlivo napraviť zopár „líznutiami“.

Procedúra je v princípe jednoduchá. Pacient, ktorý Nanu Havu navštívi si sadne do kresla a nadvihne viečka. Liečiteľka si medzitým vypláchne ústa alkoholom a zo zdravotného problému nešťastníka doslova „vylíže“. Za celú procedúru si účtuje zhruba 10 €, ale ku cti jej slúži, že robí aj prípady „pro bono“. Nezamestnaných a chudobných lieči bezplatne.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka

Ivan Mihale

Oslávenkyňa Patrasová o Arabele: Koľko zarobila za úlohu Xénie?

Ivan Mihale

Ľubovnianske múzeum opäť otvorilo hrad aj skanzen pre návštevníkov

Ivan Mihale