Branislav Becík / Zdroj: FB Branislav Becík

Becík na hrad! Starosta obce opäť rebeluje

Zatvorené! Malí živnostníci krachujú ale veľké obchodné reťazce sa tešia z obrovských ziskov. Starosta obce Dvory nad Žitavou, opäť rebeluje a vystiera zohnutý chrbát pred staronovou vládou.

Branislavovi Becíkovi sa nepáči, že vláda zatvára oči pred našimi krachujúcimi malopodnikateľmi. Vo videu na sociálnej sieti odkazuje našej novej vláde, že ak do týždňa nepovolí otváranie malých prevádzok a služieb, on tak v jeho dedine určite urobí. „Ako keby nikomu neprekážalo, že tu nadnárodné reťazce bohatnú na úkor našich živnostníkov, ktorým vláda bráni podnikať,“ hnevá sa Branislav Becík, podľa ktorého je načase otvárať nielen malé obchody či prevádzky, ale aj služby.

„Aj vy ste zachytili, ako sa naši vládni predstavitelia pasujú do role akýchsi nadľudí? Keď si napríklad minulý týždeň vtedy ešte dosluhujúci premiér Matovič dokonca dvakrát dal dole rúško z tváre? A tým aj verejne porušil to, čo tu od samého začiatku sami prikazujú?“ pýta sa v hneď v úvode Becík.

Vzápätí dodáva: „Neviem, či títo páni myslia svoje príkazy a zákazy vážne, ale ak nie, tak potom v poriadku. Poďme teda všetci porušiť to, čo nám tu táto vláda dnes zakazuje. Môžeme si teda dať aj my rúška z tváre? Môžeme začať otvárať prevádzky?“ Becík okrem iného konštatuje, že v jeho obci s 5-tisíc obyvateľmi už niekoľko týždňov nemá ani jedného pozitívneho. Rozhodol sa, že ak sa vláda do týždňa nerozhýbe s uvoľňovaním opatrení, kde to situácia umožňuje, tak začne podporovať otváranie prevádzok vo svojej obci. A to aj za cenu možných sankcií.

„Je normálne, že zahraničné obchodné reťazce počas sviatkov doslova praskali vo švíkoch? Že naša vláda uprednostňuje zahraničné nadnárodné spoločnosti, kde okrem potravín kúpite drogériu, šaty, kancelárske potreby či stavebný materiál? Kde bola hlava na hlave že ste mali problém dostať sa k voľnému košíku, ale naším živnostníkom a malým obchodom, ktoré si vedia krásne regulovať zákazníkov vláda podnikať nedovolí? Toto je vláda, ktorej záleží na našom národe? Toto sú tí ľudia, ktorí sa pasujú do role akýchsi spasiteľov a bojovníkov nad zlom? Verím, že sa poučíme z vlastných chýb a nikdy si už nebudeme voliť menšie zlo,“ končí svoje video starosta.

Žobrák Matovič: podľa majetkového priznania verejného funkcionára nevlastní dom,byt ani auto

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale