Zdroj: Ilustračné foto/ internet

Až 80 percent ľudí na Sicílii odmietlo vakcínu od AstraZeneca. Logicky, boja sa o svoje zdravie

Až 80 percent ľudí na Sicílii odmietlo vakcínu od spoločnosti AstraZeneca z obavy o bezpečnosť. Uviedol to prezident regiónu Nello Musumeci, informuje portál RT.

„Na Sicílii až 80 percent obyvateľov odmietlo vakcínu od spoločnosti AstraZeneca,“ uviedol Musumeci v sobotu večer.

Myslí si, že je „prirodzené“, že ľudia odmietajú vakcínu. Musia však vedcom dôverovať, keď hovoria frázy „je oveľa nebezpečnejšie neočkovať ako očkovať“.

Mucumeciho oznámenie nasledovalo po odporúčaní Európskej liekovej agentúry (EMA) začiatkom tohto týždňa, že tvorba krvných zrazenín by mala byť uvedená ako „veľmi zriedkavý“ vedľajší účinok vakcíny Vaxzevria. EMA vyšetrila 86 prípadov zaočkovaných osôb, u ktorých sa vyvinuli krvné zrazeniny. Spomedzi nich bolo 18 prípadov smrteľných.

Rusi oznámili prijatie patentu na liek MIR-19. Je určený na liečbu a prevenciu Covidu

Spoločnosť AstraZeneca reagovala na odporúčanie tvrdením, že „aktívne spolupracuje s regulačnými orgánmi“ na „implementácii týchto zmien v informáciách o produkte“. To sa týkalo prípadov zrážania krvi, ktoré boli označené ako „mimoriadne zriedkavé udalosti“.

Aj keď nie je známe, prečo sa krvné zrazeniny môžu objaviť po imunizácii, vedci v Nórsku a Nemecku uviedli, že tí, u ktorých sa vyvinuli, mali už protilátky, ktoré na vakcínu reagovali negatívne, a prevládali predovšetkým u mladších jedincov.

Vaxzevria bola na istý čas pozastavená vo viacerých krajinách. Nemecko, Holandsko, Filipíny, Portugalsko a Španielsko, Írsko odporúčajú, aby bola vakcína podívaná iba ľuďom starším ako 60 rokov. Francúzsko a Kanada odporučili pre mladších ľudí alternatívne vakcíny. U nás sa očkujú AstrouZeneca, tí, ktorí sa k lepšej nedostanú…

Neuveriteľné tajnosti ohľadne nákupu Sputnik V. Keby sme ním očkovali, nemuseli sme byť medzinárodnou hanbou

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale