Zdroj: Jozef Jakubčo SME

Asi sa už načisto pomiatli! Čaputová, Heger, Korčok aj OĽANO sa ponáhľali zatlieskať Čechom za vyhostenie Rusov

Prezidentka Zuzana Čaputová, premiér Eduard Heger, minister zahraničných vecí Ivan Korčok a aj OĽANO. Všetci sa ponáhľali zatlieskať Čechom za vyhostenie 18 Rusov, informuje TASR.

„Slovensko podrobne sleduje údajné podvratné činnosti vedené zahraničnými aktérmi, ktoré vyústili do straty životov a obrovských škôd vo Vrběticiach,“ povedala podľa TASR Čaputová.

Heger vyhlásil, že český premiér Andrej Babiš má jeho „plnú podporu“ za rozhodnutie vyhostiť 18 ruských diplomatov. „Na návšteve Prahy som dal jasne najavo, že ČR je naším najbližším spojencom v EÚ a NATO. Slovensko bude vždy stáť po boku ČR. Kedykoľvek to bude potrebné,“ doplnil Heger.

Podľa ministra Korčoka Slovensko podporuje kroky Česka, ako aj všetky opatrenia na zaručenie bezpečnosti českých občanov. Napísal to na Facebook po telefonáte s českým rezortným partnerom Janom Hamáčkom.

OĽANO plne podporuje ČR v jej úsilí o dôsledné vyšetrenie okolností, ako aj v diplomatických krokoch, ktoré voči Ruskej federácii podnikla. Ak sa preukáže podozrenie zo spáchania atentátu v ČR, do ktorého mala byť zapojená cudzia mocnosť, ide podľa hnutia o bezprecedentný zásah do bezpečnosti a suverenity členskej krajiny EÚ.

Zdroj: TASR

Toto neznie dobre: Česko vyhostí 18 pracovníkov ruskej ambasády. Dôvod vyhostenia vás prekvapí

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale