Lietadlo letky MV SR/Igor Hraško

Analýza o prípadnom zlúčení letky MO a MV má byť hotová v blízkej dobe

Myšlienku spájania letiek silových rezortov načrtla vláda vo svojom programovom vyhlásení.

Zdroj: teraz.sk

O možnom zlúčení leteckých útvarov Ministerstva obrany (MO) SR a Ministerstva vnútra (MV) SR sa má rozhodnúť na základe výsledkov komplexnej analýzy, ktorá bude spracovaná v dohľadnej dobe. Pre TASR to uviedla hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Potrebu odbornej diskusie a neskôr ministerskej dohody zdôraznil aj hovorca MV SR Petar Lazarov. „Až na základe výsledkov odborných diskusií a neskôr aj ministerskej dohody bude možné dospieť ku konkrétnym záverom a krokom,“ dodal.

Myšlienku spájania letiek silových rezortov načrtla vláda vo svojom programovom vyhlásení. „Vláda SR zváži zlúčenie leteckých útvarov MO SR a MV SR na základe spracovanej analýzy,“ píše sa v ňom.

O možnom zlúčení leteckých útvarov sa diskutovalo v minulosti už viackrát. Myšlienku presadzoval z pozície ministra obrany Ľubomír Galko, konečné rozhodnutie vtedajšia vláda neprijala. Proti boli ministri vnútra Daniel Lipšic i jeho nasledovník Robert Kaliňák. Poukazovali hlavne na to, že Letecký útvar MV SR je civilnou letkou, ktorá sa riadi inými pravidlami ako vojenská. Argumentovali napríklad aj tým, že v krízových situáciách dostane civilná letka povolenie jednoduchšie ako vojenská.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

ŠKANDÁL NA OBZORE?! Slováci si kúpili 120 ton kureniec neznámeho pôvodu

Ivan Mihale

Ministra práce Krajniaka nezaujímajú vaše problémy. On sa stará o profilovú fotku na Facebooku!

Gabriel Matta

CHYSTÁTE SA NA DOVOLENKU? Rezort zahraničia mudruje a vydal odporúčania. Najradšej by asi boli, keby sme sedeli doma na zadku!

Ivan Mihale