Karol Duchoň/ Zdroj: internet

Album Čardáš dvoch sŕdc Karola Duchoňa vychádza vo vinylovom formáte

Vydavateľstvo Opus vydáva vo vinylovom formáte ďalší radový album Karola Duchoňa s názvom Čardáš dvoch sŕdc, ktorý bol nahratý v roku 1976 a vyšiel v roku 1977. Karol bol v tom čase na vrchole svojich tvorivých síl, a tak vznikol kompaktný album s veľkým obsadením (tanečný orchester, sláčiková skupina, zbor), ktorý reprezentuje slovenskú legendu v tom najlepšom svetle. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Väčšiu polovicu albumu tvoria pôvodné slovenské skladby, ktoré sú doplnené slovenskými verziami zahraničných hitov. Legendárna pieseň Čardáš dvoch sŕdc, ktorá dala celému albumu názov, je dnes okrem iného aj najviac streamovanou skladbou z repertoáru Karola Duchoňa.

Vinylová LP platňa ponúka skladby Dievča z Budmeríc, Povedz mi, čo je láska, Mám dobrú správu, Sen o belasej víle, Čo ti je, Matka, Čardáš dvoch sŕdc, Myslím to vážne, Tancujem s tebou rád, Láska úprimná, Zajtra bude krásne, Kam sa dívaš, Pieseň pre milú.

„Tvorba Karola Duchoňa, ktorá je zachytená na nahrávkach, si žila svoj veľmi pekný život v 70. a 80. rokoch a dnes žije druhý život. A na mňa to pôsobí tak, že ten druhý život je ešte intenzívnejší, a to hlavne z hľadiska komerčného úspechu,“ komentuje Duchoňovu tvorbu riaditeľ Opusu Július Kinček.

Jeho slová potvrdzuje aj predajný úspech hneď dvoch nosičov Karola Duchoňa, ktoré sa dostali do Top 10 najpredávanejších zahraničných a domácich albumov za minulý rok, 3CD Karol Duchoň 1970 – 1985 vydané v roku 2020 sa stalo jednotkou, teda najpredávanejším hudobným nosičom za minulý rok na Slovensku. A CD Karol Duchoň 20 NAJ obsadilo šiestu priečku v tomto predajnom rebríčku za rok 2020.

Piesne Karola Duchoňa sú stále v kurze. Patrí medzi tých interpretov, akých slovenská populárna hudba nemala nikdy priveľa a získal si takmer všetky poslucháčske generácie jeho nevšedne krásnym, mohutným a lahodne zafarbeným hlasom. Fanúšikovia si 21. apríla pripomenuli nedožitých 71 rokov speváka. Na hudobnú scénu vstúpil v roku 1968. Zomrel mladý, 5. novembra 1985 vo veku 35 rokov.

 

Gizka Oňová vydáva album Idem, spievam…

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Smútočné parte Libušky Šafránkovej (†68): SILNÉ SLOVÁ na poslednú cestu!

Ivan Mihale

Božidara Turzonovová spomína na Libušku Šafránkovú: Bola pomazanou

Ivan Mihale

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale