Odlety/Igor Hraško

Ako žiadať o vrátenie peňazí za letenku, ak mi letecká spoločnosť zrušila let

Bratislavské letisko na sociálnej sieti Facebook, ako žiadať o vrátenie peňazí za letenku, ak bol váš let so spoločnosťou Ryanair zrušený.

Zdroj: webnoviny.sk

„Ak bol z dôvodu zákazu civilných letov váš let s dopravcom Ryanair zrušený, dostali ste, alebo e-mailom dostanete, poukaz na ďalší nákup leteniek (voucher) v hodnote zaplatenej sumy za letenku. Tento môžete využiť nasledujúcich 12 mesiacov na rezerváciu ďalšieho letu,“ uvádza letisko s tým, že ak za 12 mesiacov voucher nevyužijete, dopravca vám po uplynutí tejto doby vráti celú sumu za letenku.

Ak nechcete využiť voucher, peniaze môžete získať aj skôr a to tak, že budete kontaktovať spoločnosť Ryanair v správe na sociálnej sieti Facebook. Ako informuje bratislavské letisko v automatickom čete na stránke Ryanairu odpoviete na otázky o zrušenom lete (číslo, dátum, čas), mená cestujúcich, e-mail posledné štyri čísla kreditnej karty.

Následne vás zaradia do radu čakajúcich na refundáciu. „Proces však môže trvať dlhšie ako pri štandardnej refundácii vzhľadom na množstvo žiadostí,“ upozorňuje bratislavské letisko.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová o potravinách: Keby videla nebohá babka, že dovážame zemiaky z Francúzka, asi by tomu neverila

Ivan Mihale

Hlavne o-pa-tr-ne. Pomalé uvoľňovanie opatrení má svoj význam, tvrdí Kollár

Ivan Mihale

Nórsko a USA podpísali novú obrannú dohodu. Taká pekná krajina to bola, to Nórsko

Ivan Mihae