Ilustračná foto/Zdroj: ČTK

Ako si rozdelíme 70 miliónov migrantov? Dohoda o migrácii sa vraj tvorí potichu a v tajnosti!

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vlani v septembri predstavila nový pakt o migrácii a azyle, ktorý pokrýva všetky prvky potrebné na komplexný európsky prístup k migrácii. Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) má však podozrenie, že pakt o migrácii predložený Európskou komisiou a migračná politika Európskej únie sa tvoria poza chrbát občanov Únie.

Petícia na zastavenie paktu

Na štvrtkovej tlačovej konferencii vyzval na verejnú diskusiu o tejto problematike. Odmieta prerozdeľovanie migrantov do krajín Únie podľa počtu obyvateľov danej krajiny či HDP. Tvrdí, že je to zasahovanie do vnútorných záležitostí členských štátov. Vyzval ľudí, aby sa k téme vyjadrili na stránke www.saveurope.sk, kde je spustená aj petícia na zastavenie paktu.

Poza chrbát občanov?

„Treba o tom hovoriť a treba túto diskusiu medzi ľudí dostať, aby boli informovaní o tom, čo tento pakt hovorí,“ skonštatoval Kollár s tým, že pri predložení paktu sa hovorilo o celospoločenskej diskusii na úrovni štátov aj občanov. Nič také sa však podľa Kollára nedeje ani v ostatných krajinách EÚ. „Máme dôvodné podozrenie, že sa táto migračná politika robí poza chrbát občanov Únie,“ podotkol.

Za najdôležitejšiu časť paktu označil Kollár prerozdeľovanie migrantov. Dokument podľa neho podporuje prisťahovalectvo, hovorí o povinnom prerozdeľovaní migrantov a počíta s tým, že sa do Európy dostane až 70 miliónov migrantov z tretích krajín. Dodal, že to nemajú byť vedci či odborníci, ale aj pomocná sila. Myslí si, že prijímanie migrantov by malo byť vnútornou záležitosťou štátov. „Nie, aby sme to dostali ako diktát z Bruselu,“ vyhlásil. Zároveň tvrdí, že nechce brojiť proti ľuďom z tretích krajín.

Zdroj: Dnes24

Určite bude! V Bratislave sa na sviatok 1. mája chystá veľký protest

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale