Vodný svet/Igor Hraško

Ak nie je sneh, môžete sa ísť okúpať

Počasie je v túto zimu naozaj vrtkavé a aj na dnešný deň hlásili meteorolóvia výdatné sneženie na väčšine územia. Ale sneh zavítal len na Východ Slovenska a na západe dokonca kde-tu vykúkalo slnko. Kam sa vydať v takéto dni, keď majú deti ešte prázdniny? čo tak k vode. Znie to možno úsmevne, ale áno, dnes sú miesta, kde sa dá pohodlne a príjemne okúpať aj v zimných mesiacoch. Jednak sú to termálne kúpele či kúpaliská a jedna sú to aquaparky s ohrievanou vodou.

Vyhne, Štúrovo, Veľký Meder, Lúčky, Kováčová, Liptovský Mikuláš, Dolný Kubín, Poľný Kesov, Rajecké Teplice, Dunajská Streda, Poprad, Senec, Svidník, Trnava, Oravice, Turčianske Teplice, Bešeňová – tu všade nájdete relax vo vodných svetoch. A nie len to, podľa vašej náročnosti si môžete užiť relax, ale i zábavu. Okrem bazénov, výriviek a sáun sú k dispozícii aj tobogány, šmykľavky i ďalšie atrakcie. Toto však nie je všetko, pretože mnoho hotelov po celom Slovensku má vo svojich priestoroch vlastné wellness, vital a relax centrá. Možno nie s väčšími bazénmi, ale aj v 10 či 15 metrovom bazéne sa dá zaplávať, ale majú rôzne sauny a výrivky.

Takže stačí už len zadať do vyhľadávača to správne slovné spojenie a môžete si vybrať. Napríklad vodnesvety, aqua, thermal, termal, vital, relax a vybehnú vám odkazy, z ktorých si naozaj môžete vybrať pre vás to najlepšie. Treba si užiť oddych a voda má vraj očistnú funkciu nie len pre telo, ale aj pre ducha. Vo vode človek nemusí myslieť na bežné starosti. Stačí sa uložiť do vody, nechať sa bublinkami obmývať a nemyslieť na nič. Zregenerovaný človek podáva zvyčajne lepší výkon aj v práci, ako to tvrdia aj mnohí odborníci a v niektorých firmách dokonca povinne posielajú svojich zamestnancov za relaxom, alebo pre nich zabezpečia zvýhodnené permanentky. Tak aj napriek zime si choďte užiť vodu a relax.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale