Ilustračná foto/ Zdroj TASR

Absolútny HNOJ: Podvodníci obrali starenku o celoživotné úspory

Na sociálnej sieti sa v statuse Polície Slovenskej republiky sa objavila informácia  o starenke. Tá prišla o celoživotné úspory. Podvodníci na nú použili plač a premyslený príbeh o zbitom synovi. Polícia v Šali začala v tejto veci trestné stíhanie pre prečin podvodu.

Polícia SR píše: „Neznáma žena zavolala 77-ročnej seniorke a farbisto jej opísala, že jej syna niekto zbil, že mu vybili zuby, a že ak chce, aby prišiel domov má poslať peniaze. Dôchodkyňa v strachu o svojho syna s tým automaticky súhlasila. Dohodla sa s neznámou ženou, že pre peniaze príde taxikár k nej domov asi o pol hodinu. Ženský hlas v telefóne naliehavo prosil, nech je dôchodkyňa na taxikára pripravená. Dokonca seniorke dala k telefónu je „zbitého syna“, ktorý s plačom potvrdil, že bol naozaj zbitý, že nič nevidí, má vybité zuby, a že či má doma 7 500,- Eur.“

Peniaze odovzdala taxikárovi

Poškodená žena uviedla, že má doma takú hotovosť a že ju odovzdá taxikárovi, tak ako sa dohodli. V domnienke, že sa ide o jej syna vložila peniaze do igelitovej tašky a spolu s oblečením ich odovzdala neznámej osobe na aute taxislužby.

Keď prvotný šok opadol poškodená volala svojmu skutočnému synovi, či je doma a či je v poriadku. Keď sa dozvedela, že mu nič nie je ani nebolo prišiel druhý šok.

Polícia pravidelne varuje pred podvodmi

Neustále upozorňujeme seniorov, aby si dávali pozor na ľudí a radšej nikomu neverili, aby nikomu neposielali peniaze, bez toho aby si vec preverili. Žiaľ opäť vyhrali podvodníci nad ustráchanou staršou dušou, ktorá v dobrom úmysle prišla o svoje peniaze.

http://somzdediny.hlavnydennik.sk/skvela-sprava-ruska-vonku-nebudu-od-pondelka-potrebne-ani-respiratory-v-skolach/

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale