Kontrola certifikátu s negatívnym výsledkom políciou. Foto: Facebook (Polícia SR)

690 pokút denne! Toľko ich uložila polícia za porušenia opatrení v súvislosti s núdzovým stavom a zákazom vychádzania

Polícia za týždeň od 8. do 14. marca zistila 5975 priestupkov a deliktov porušenia opatrení v súvislosti s núdzovým stavom a zákazom vychádzania. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Spresnila, že uložených bolo 4831 pokút za viac ako 200.000 eur. Napomenutím bolo vybavených 412 prípadov, 402 bolo postúpených a 330 je v riešení. „Počas desiateho týždňa tohto roka bolo do služby velených takmer 18.000 policajtov v rámci bežného aj zvýšeného výkonu služby,“ doplnila hovorkyňa s tým, že policajti počas týždňa skontrolovali takmer 97.000 osôb.

„Polícia vykonáva prísnejšie kontroly a intenzívne sa zameriava na odhaľovanie ich nedodržiavania. Počas zvýšeného výkonu kontrol maximálne využívame všetky dostupné sily a prostriedky Policajného zboru,“ poznamenala s tým, že do služieb s policajtmi sú velení aj príslušníci ozbrojených síl SR.

Od začiatku kalendárneho roka polícia v tejto súvislosti zistila 37.197 priestupkov a deliktov, uložila 29.271 pokút. Policajti v 776 prípadoch zistili porušenia lekárom stanovenej karantény. Zaznamenali aj 96 prípadov podozrenia z porušenia zákazu otvorenia prevádzok a 11.895 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok. Policajti riešili dovedna 24.430 prípadov porušenia zákazu vychádzania.

Zdroj: TASR

VIDEO: Mestská polícia na detskom ihrisku

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale