Z Turecka prletelo ďalších 100 000 respirátorov ffp3

Ministerstvo vnútra SR respirátory

V noci z utorka na stredu dorazil na bratislavské Letisko M.R.Štefánika vládny špeciál, ktorý z Turecka doviezol 100 000 kusov respirátorov FFP3. Objednať ich malo Ministerstvo vnútra SR, ktoré informáciu zverejnilo na svojej fcb stránke.

Minister vnútra SR Roman Mikulec uviedol: “Som veľmi rád, že po istých technických problémoch priamo na tureckom letisku, kedy respirátory mali byť po preclení naložené a dovezené v utorok poobede komerčným kargo letom DHL na bratislavské letisko, ale vzhľadom na prieťahy v colnom konaní lietadlo DHL muselo odletieť bez nášho nákladu, sa nám podarilo respirátory dopraviť na Slovensko,” píše sa v statuse MV SR.

Ministerstvo ďalej uviedlo, že premiér SR Igor Matovič sa s ministrom vnútra SR Romanom Mikulcom v utorok popoludní urýchlene rozhodli, že vyšlú vládny špeciál pre tento zdravotnícky materiál.

Ako sa píše v statuse: „100 000 kusov respirátorov FFP3 bude prepravených do skladu Ministerstva vnútra SR v Slovenskej Ľupči a odtiaľ sa budú okamžite distribuovať ďalej do zdravotníckych zariadení po celom Slovensku.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Poľnohospodári v týždni robili predsejbovú prípravu a sejbu jarín

Igor Hraško/TASR

Situácia v súvislosti s koronavírusom sa do istej miery dotkla aj ŽSR

Igor Hraško/TASR

Domáca tinktúra z púčikov stromov

Igor Hraško

Pridaj komentár