Ministerstvo vnútra SR respirátory

Z Turecka prletelo ďalších 100 000 respirátorov ffp3

V noci z utorka na stredu dorazil na bratislavské Letisko M.R.Štefánika vládny špeciál, ktorý z Turecka doviezol 100 000 kusov respirátorov FFP3. Objednať ich malo Ministerstvo vnútra SR, ktoré informáciu zverejnilo na svojej fcb stránke.

Minister vnútra SR Roman Mikulec uviedol: “Som veľmi rád, že po istých technických problémoch priamo na tureckom letisku, kedy respirátory mali byť po preclení naložené a dovezené v utorok poobede komerčným kargo letom DHL na bratislavské letisko, ale vzhľadom na prieťahy v colnom konaní lietadlo DHL muselo odletieť bez nášho nákladu, sa nám podarilo respirátory dopraviť na Slovensko,” píše sa v statuse MV SR.

Ministerstvo ďalej uviedlo, že premiér SR Igor Matovič sa s ministrom vnútra SR Romanom Mikulcom v utorok popoludní urýchlene rozhodli, že vyšlú vládny špeciál pre tento zdravotnícky materiál.

Ako sa píše v statuse: „100 000 kusov respirátorov FFP3 bude prepravených do skladu Ministerstva vnútra SR v Slovenskej Ľupči a odtiaľ sa budú okamžite distribuovať ďalej do zdravotníckych zariadení po celom Slovensku.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Výskumník vyskúšal, či môžu rúška na tvári dusiť pri dýchaní. Výsledok vás možno prekvapí

Igor Hraško / SITA

Poberatelia dôchodkov prídu exekučnou zrážkou v priemere o 58,54 eura

Igor Hraško / SITA

Chystáte sa cestovať vlakom? Pripravte sa na výluky vo viacerých častiach Slovenska

Igor Hraško / SITA