Šitie rúška/Igor Hraško

Väzni vyrobili takmer 230.000 ochranných rúšok

V slovenských ústavoch testovali 52 väznených osôb. Ochorenie COVID-19 potvrdili v marci u jedného väzňa – z ústavu v Bratislave z otvoreného oddelenia.

Zdroj: teraz.sk

Slovenskí väzni doteraz vyrobili v strediskách vedľajšieho hospodárstva už 227.595 ochranných rúšok. Uvádza sa to v aktuálnom týždňovom prehľade Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS), zverejnenom na jeho sociálnej sieti.

Zároveň väzni vyrobili doteraz 1008 overalov a skompletizovali 20.572 ochranných štítov. „Predpokladaný počet vyrobených kusov overalov pre pokrytie potrieb väzenstva sme úspešne dosiahli, na základe čoho sme rozhodli o momentálnom ukončení ich výroby,“ uvádza ZVJS.

V slovenských ústavoch testovali 52 väznených osôb. Ochorenie COVID-19 potvrdili v marci u jedného väzňa – z ústavu v Bratislave z otvoreného oddelenia. Po pozitívnom teste ho eskortovali do väzenskej nemocnice v Trenčíne. Z ochorenia je už vyliečený. V preventívnej ústavnej karanténe je v súčasnosti deväť osôb.

Aktuálne sa v slovenských ústavoch nachádza 10.467 odsúdených a obvinených, vyplýva ďalej z týždňového prehľadu ZVJS

V Liečebno-rehabilitačnom stredisku ZVJS v Omšení v okrese Trenčín sa v súčasnosti nachádza ďalších 63 Slovákov vracajúcich sa zo zahraničia. Prijali ich v noci na utorok (28.4.). Táto skupina repatriantov čaká na otestovanie na COVID-19, ktorému sa podrobí v sobotu (2.5.).

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Goralské tanečné sólo – z filmu Balada o Vojtovej Maríne

Dušan Kasenčák

Dve legendy slovenského ľudového tanca v spoločnej choreografii vo filme Rok na dedine (1967) Štefan Nosáľ a Jozef Majerčík.

Dušan Kasenčák

Rok na dedine ‚1967‘ s fujarami na salaši

Dušan Kasenčák