Tvárová gymnastika: Ako omladnúť prirodzene a bez skalpela

Tvarova gymnastika Archív Iveta Stecova Lev

Sú to veľmi smiešne pózy, ktoré človek počas tvárovej gymnastiky vytvára. Ale vďaka nim budete mať peknú, sviežu pokožku a eliminujete vrásky aj vo vyššom veku.

Zdroj: fitness.cvicte.sk

Tieto cviky zaujmú v prvom rade asi ženy, veď mužská tvár nejakú tú vrásku znesie. Tvárová gymnastika však nie je len o vráskach. Najdôležitejšie je zdravie a práve preto je tvárová gymnastika prospešná. Ponaťahuje svaly na tvári aj na krku, pomôže lymfe, aby lepšie prúdila.

A tiež pomôže zbaviť oblasť tváre stresu. Ako je to možné? Nuž, keď sa človek dostáva do stresu, jeho svaly sú pod napätím. Trpí tým často práve tvár, pretože sme naučení neprejavovať spontánne emócie a robíme to tak, že svaly na tvári podvedome regulujeme. Tým sa v nich vytvára napätie.

Tvárová gymnastika však naučí rozpohybovať všetky svaly na tvári – dokonca aj také, o ktorých ste možno ani nevedeli, a tým prispeje tiež k tomu, že sa uvoľnia, zbavia napätia a tým aj stresu.

Jednoduchý cvik v rámci tvárovej gymnastiky, s ktorým sa oplatí začať, je lev. V nasledujúcom videu vám ho ukáže profesionálna trénerka tvárovej gymnastiky, Iveta Štecová.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Zväz cestovného ruchu víta uvoľnenie opatrení

Igor Hraško/TASR

Tohtoročnú úrodu jahôd poznačil prízemný mráz, úroda bude o 40 percent nižšia

Igor Hraško / SITA

Pri kúpe nehnuteľnosti netreba zabúdať na jej technický a právny stav

Igor Hraško/TASR

Pridaj komentár