Rúška sú od dnes povinnosťou, v nedeľu budú predajne zatvorené

Rúška na tvárach/Igor Hraško

Na prekrytie horných dýchacích ciest na verejnosti možno použiť respirátor, rúško, šál či šatku.

Zdroj: teraz.sk

Na verejnosti je zakázané pohybovať sa bez prekrytia nosa a úst. Pozastavuje sa činnosť zariadení sociálnych služieb s ambulantnou formou a denných stacionárov. Predajne budú v nedeľu zatvorené, nariadený majú sanitárny deň. Vyplýva to z opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré platia od stredy až do odvolania. Prijal ich ústredný krízový štáb pre pandémiu nového koronavírusu.

Ako uvádza ÚVZ, na prekrytie horných dýchacích ciest na verejnosti možno použiť respirátor, rúško, šál či šatku.

Pozastavenie činnosti sa týka denných stacionárov, denných centier a detských jaslí. Zatvorené budú tiež také zariadenia pre seniorov, zariadenia opatrovateľskej služby, rehabilitačné strediská, špecializované zariadenia a domovy sociálnych služieb, ktoré poskytujú sociálnu službu ambulantnou formou. Za nerešpektovanie opatrenia môže regionálny úrad verejného zdravotníctva udeliť pokutu vo výške 20 000 eur.

ÚVZ tiež prikazuje ďalším poskytovateľom sociálnych služieb, aby dôsledne dodržiavali hygienicko-epidemiologický režim.

V nedeľu budú na základe nariadenia zatvorené predajne potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, potravín pre dojčatá a malé deti, potravín na osobitné lekárske účely, lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, drogérie, predajne novín a tlačovín a predajne s krmivom pre zvieratá a veterinárnych ambulancií. Deň je vyhradený na povinnú dezinfekciu priestorov. Pokuta za nedodržanie nariadenia je 20 000 eur.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Motocyklisti jazdou v 4. stupni ochrany spáchali trestný čin. Zadržala ich polícia!

Igor Hraško

Slovensko si tento rok požičia možno až rekordných 12 miliárd eur, dvojnásobok plánu

Igor Hraško / SITA

Všetko, čo treba vedieť o bonite klienta

Igor Hraško

Pridaj komentár