Ilustračné foto: Kravy/Igor Hraško

Pôdohospodárska platobná agentúra schvaľuje doplnkové platby na dojčiacie kravy, ovce a kozy

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) začala schvaľovať žiadosti o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky (DJ) pre vybrané kategórie hospodárskych zvierat. Uvádza portál webnoviny.sk

Ako informovalo Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, táto platba má za cieľ prispieť k vyrovnaniu príjmov poľnohospodárov v tých členských štátoch Európskej únie, ktorých úroveň priamych platieb je pod úrovňou 90 % priemeru Únie a ktoré uplatňujú režim jednotnej platby na plochu.

Predmetom žiadostí o doplnkovú vnútroštátnu platbu na dobytčie jednotky je platba na dojčiace kravy nad 24 mesiacov a ovce a kozy nad 12 mesiacov. „Ku koncu minulého týždňa PPA schválila už 2 475 žiadostí v celkovej výške 3 604 519,41 eura z 2 496 podaných žiadostí,“ konštatoval rezort. Na podporu dojčiacich kráv je stanovený národný strop 28 080 dobytčích jednotiek a pre ovce a kozy nad 12 mesiacov zase 45 863 dobytčích jednotiek. V prípade dojčiacich kráv bol tento strop prekročený a z tohto dôvodu je pre túto schému určený koeficient krátenia na úrovni 0,45078743.

Sadzbou vo výške 70 eur/DJ sú podporované dojčiace kravy nad 24 mesiacov a sumou 45,50 eur/DJ ovce a kozy.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ministerstvo dopravy podporí cyklodopravu, z projektu získa viac ako 100-tisíc eur

Igor Hraško/SITA

Nemecko posiela majiteľom lesov aj pre COVID-19 stovky miliónov eur, Slováci sa podobnej pomoci nedočkajú

Prevzatý článok

Testovanie na školách má byť podľa Únie miest Slovenska povinné, inak nebude mať zmysel

Prevzatý článok