Fotovoltický panel/Igor Hraško

O malé obnoviteľné zdroje je stále záujem, SIEA už rozdala 18 miliónov

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) doteraz rozdelila domácnostiam v rámci projektu Zelená domácnostiam II vyše 18 miliónov eur. Agentúra prostredníctvom preplatených poukážok podporila viac ako 9 100 inštalácií malých obnoviteľných zdrojov energií. Celkom je na podporu inštalácií vyčlenených 37 miliónov eur. Píše portál webnoviny.sk

V utorok poukážky na fotovoltické panely

Ako informovala SIEA, približne 350 nových poukážok na fotovoltické panely z projektu Zelená domácnostiam II vydá agentúra v utorok 27. októbra 2020. „Žiadať o poukážky prostredníctvom inovovaného informačného systému so zásobníkmi je možné od júna 2020. Žiadosti, ktoré čakajú v zásobníkoch, si môžu domácnosti skontrolovať a upravovať až do vydania poukážky,“ konštatovala energetická agentúra.

Najväčšia dotácia na tepelné čerpadlá

Maximálny príspevok na tepelné čerpadlá je 3 400 eur, pri slnečných kolektoroch je to 1 750 eur a po 1 500 eur môžu získať domácnosti na inštalácie kotlov na biomasu a fotovoltických panelov.

Národný projekt Zelená domácnostiam II má prispieť predovšetkým k plneniu tých ukazovateľov Operačného programu Kvalita životného prostredia, ktoré sa týkajú zvýšenia inštalovaného výkonu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. V rámci projektu budú do roku 2023 podporené inštalácie s celkovým inštalovaným výkonom 140 megawattov. Podpora z projektu Zelená domácnostiam II nie je určená pre domácnosti v Bratislavskom samosprávnom kraji, ktorý patrí medzi viac rozvinuté regióny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bankám klesnú náklady o stovky miliónov eur, parlament rozhodol o zrušení bankového odvodu

Igor Hraško/SITA

Lesníci vo Vysokých Tatrách vysadili takmer 300-tisíc stromčekov, obnovili aj spálenisko

Igor Hraško/SITA

Fajčiari si za cigarety a bezdymové tabakové výrobky priplatia, ich cena bude každý rok vyššia

Igor Hraško/SITA