FOTO: Archiv Blesku

Novorodenec s dvomi penismi! Lekárom sa podaril zázrak

Poprední ruskí chirurgovia zaznamenali poriadny úspech. V Moskve vykonali operáciu chlapca, ktorý sa narodil s tromi nohami, dvoma mužskými prirodzeniami a žiadnym konečníkom. Tretiu dolnú končatinu úspešne odobrali a veria, že bude dieťa žiť raz normálny život.

Bábätko sa narodilo v júli roku 2018 prirodzeným spôsobom v Rusku. Matka vedela, že pravdepodobne nebude v poriadku, pretože to už počas tehotenstva odhalil ultrazvuk. Ponúknutý potrat odmietla a dieťa sa následne narodilo s treťou nohou umiestnenou medzi dvoma normálnymi dolnými končatinami. Noha mala dva členky a pochádzala od dvojčaťa, ktoré sa v maternici vstrebalo do dieťaťa. Novorodenec navyše prišiel na svet s dvoma penismi, močovými ústrojenstvami a bohužiaľ žiadnym konečníkom.

Policajných psov nahradia včely! V minulosti boli už používané na hľadanie výbušnín

Lekári čoskoro vedeli, že budú musieť zakročiť, aby dieťa mohlo žiť normálny život. Už za mesiac po pôrode si tak zobrali bábätko na starosť popredný ruský chirurg Jurij Sokolov a lekárka Jevgenija Karcevovová a v moskovskej nemocnici Svätého Vladimíra nohu bezpečne odobrali.

Na jar tohto roku dieťatko podstúpilo ešte ďalší rad operácií, pri ktorých mu bol odobratý druhý penis. Doktori dokonca vyriešili aj problém s konečníkom, pretože nakoniec zistili, že ho dieťa má, ale nie na správnom mieste. Operatívne ho teda presunuli tam, kde má byť. V súčasnej dobe je malý chlapec v poriadku, o čom sa jeho rodičom zo začiatku ani nesnívalo.

Chlapcovi je teraz 14 mesiacov. Chodí a pozoruje svet, je úžasný, “ povedal ruským médiám zdroj z moskovskej nemocnice.

Video ako si Karel Gott užíva príjemné chvíle so svojimi priateľmi

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na Cyklomoste slobody sa opäť symbolicky uzatvoria hranice

TASR

Vo vašej káve sa môže skrývať nechutná zložka. Takejto káve sa vyhnite

Tomáš Kubec

Zmätkár podrezal rodinu

Tomáš Kubec

Pridaj komentár