Ministerstvo pôdohospodárstva/Igor Hraško

Ministerstvo pôdohospodárstva hľadá riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) vyhlásilo tri výberové konania. Agrorezort hľadá riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie a predsedov dozorných rád štátnych podnikov Hydromeliorácie a Závodisko. Píše portál webnoviny.sk

Dve kolá výberu

Všetky tri výberové konania sa uskutočnia samostatne. Uzávierka prihlášok o zaradenie do výberových konaní je vo všetkých troch prípadoch 12. novembra 2020. Informoval o tom vo štvrtok hovorca agrorezortu Daniel Hrežík.

Záujemcovia o post riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie budú musieť absolvovať dve kolá výberu, ktoré sa budú realizovať písomnou a ústnou formou. Úspešní uchádzači z prvého kola postúpia do druhého kola výberového konania. Výber predsedov dozorných rád je naplánovaný na jedno kolo a uskutoční sa ústnou formou. Ministerstvo vo výberových konaniach požaduje od uchádzačov vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a aspoň dva roky praxe v riadiacej funkcii.

Potrebná znalosť právnych predpisov

„Špecifické kritériá a požiadavky na riaditeľa štátneho podniku Hydromeliorácie spočívajú najmä v znalosti právnych predpisov v oblasti pôdohospodárstva a vodného hospodárstva, v problematike hydromeliorácií a znalosti ďalších všeobecne záväzných právnych predpisov súvisiacich s činnosťou štátneho podniku. Podmienkou účasti na výberovom konaní je zaslanie návrhu stratégie a koncepcie rozvoja štátneho podniku v rámcoch aktuálneho programového vyhlásenia vlády SR (krátkodobý, strednodobý, dlhodobý horizont),“ ozrejmil Hrežík.

Od predsedov dozorných rád agrorezort očakáva znalosť právnych predpisov a odborných vedomostí súvisiacich so štátnym podnikom a daným odvetvím. „Uchádzač preukáže znalosť zákona o štátnom podniku, o podmienkach prevodu majetku štátu, o účtovníctve, o správnom konaní, zákona o verejnom obstarávaní a obchodného zákonníka. Agrorezort od uchádzačov očakáva aj manažérske, riadiace a organizačné schopnosti,“ doplnil Hrežík. Bližšie informácie nájdu uchádzači na webovom sídle MPRV SR.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale