Nemocnica/Igor Hraško

Martinská nemocnica uzavrela hlavný vstup, pacienti musia prejsť triážnym stanom

Hlavný vstup Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) slúži výhradne pre zamestnancov nemocnice. Pacienti musia prejsť triážnym stanom, kde budú roztriedení a dostanú inštrukcie, na ktoré pracovisko nemocnice majú so svojimi zdravotným problémom ísť. Agentúru SITA o aktuálnom opatrení informovala Zuzana Marčeková z marketingového oddelenia UNM.

Zdroj: webnoviny.sk

Nemocnica k tomuto kroku pristúpila z dôvodu očakávaného nárastu počtu pacientov s podozrením na vírusové ochorenie COVID-19.

„Triážny stan zabezpečí rýchlu a správnu identifikáciu všetkých pacientov pred vstupom do areálu nemocnice a odklon všetkých s podozrením alebo potvrdením na COVID-19 do vymedzených priestorov. Zdravotnícky personál a dobrovoľníci, ktorými sú študenti medicíny, budú pacientov triediť na základe dotazníkov a merania telesnej teploty v čase od 6.30 do 15.00,“ priblížila nové opatrenie Marčeková.

Triážny stan bude na parkovisku

Triážny stan sa nachádza na parkovisku pre pacientov. „Pacienti budú k stanu pri rampe určenej pre motorové vozidlá presmerovaní informačnými tabuľami, ktoré sa nachádzajú vo vonkajšej časti areálu nemocnice. Pacientov zároveň upozorňujeme, že vzorky pre laboratórne vyšetrenie na COVID-19 sa v súčasnosti v triážnom stane vykonávať nebudú,“ poznamenala Marčeková s tým, že v prípade podozrenia na nákazu koronavírusom je treba kontaktovať infolinky zriadené na tento účel.

Ako na záver dodala, vstup cez triážny stan sa netýka pacientov s urgentným stavom, ktorí sú do nemocnice privezení zdravotnou záchrannou službou, pričom takéto prípady rieši priamo oddelenie urgentného príjmu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Chystáte sa cestovať vlakom? Pripravte sa na výluky vo viacerých častiach Slovenska

Igor Hraško / SITA

Súkromné zdravotné poisťovne kritizujú úvahu o zlúčení odvodov

Igor Hraško/TASR

MetLife predstavuje na Slovensku synonymum finančnej istoty

Igor Hraško / SITA