Tatra banka/Igor Hraško

Deväťmesačný zisk Tatra banky klesol zhruba o 16 %

Tatra banke klesla ku koncu septembra ziskovosť. Ako vyplýva z účtovnej závierky, v deväťmesačnom období dosiahla čistý zisk 69,7 mil. eur, avšak rok predtým to bolo plusových 82,9 mil. eur. Ide teda o medziročné zníženie o 15,9 %. Čisté úrokové výnosy, ako aj výnosy z poplatkov a provízií banke stúpli. Avšak banka vytvorila výrazne vyššie opravné položky.Píše portál webnoviny.sk

Situáciu okolo nového koronavírusu vníma Tatra banka aj ako príležitosť. Digitálne služby pre klientov nabrali väčší význam ako kedykoľvek predtým. Banka upravila však svoje pôvodné ciele, hlavne v oblasti akvizície nových klientov a predaja úverových produktov. Jednou z hlavných priorít počas trvania opatrení na boj s koronavírusom je podľa vyjadrení spoločnosti pomoc pre klientov, ktorí sa ocitnú v ťažkej životnej situácii v oblasti úverových produktov.

Vlani banka rástla

Minuloročný zisk Tatra banky stúpol. Ku koncu roka banka dosiahla čistý zisk 134,9 mil. eur a medziročne ho zvýšila o 23 %. Hlavný zdroj príjmu, čisté úrokové výnosy, sa zvýšili o necelé dve percentá na sumu 288,7 mil. eur. Naopak, čisté výnosy z poplatkov a provízií klesli o 5,1 % na 105,7 mil. eur. Najväčšiu časť z toho tvorili bankové prevody.

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ministerstvo dopravy podporí cyklodopravu, z projektu získa viac ako 100-tisíc eur

Igor Hraško/SITA

Nemecko posiela majiteľom lesov aj pre COVID-19 stovky miliónov eur, Slováci sa podobnej pomoci nedočkajú

Prevzatý článok

Testovanie na školách má byť podľa Únie miest Slovenska povinné, inak nebude mať zmysel

Prevzatý článok